Widok na górę

Nazywam się Karolina Kwiecień, mam 26 lat i 3 maja stawiam swój pierwszy krok na najdłuższym szlaku trekkingowym w USA. Szlak mierzy 4 265km i biegnie przez trzy stany USA- Kalifornię, Oregon i Waszyngton.

Początek trasy mieści się tuż przy granicy z Meksykiem, przy granicznym płocie w malutkim miasteczku Campo. Końcowy punkt to natomiast granica z Kanadą w British Columbia`s Manning Park. Pokonanie całej trasy zajmuje pół roku. Droga biegnie przez 7 parków narodowych, a najwyższym punktem jest przełęcz Forestera na wysokości 4009m n.p.m.

Kalifornia rozpoczyna szlak klimatem pustynnym. Brak wody, wysokie temperatury, węże – to wszystko będzie mi towarzyszyć w pierwszym miesiącu podróży. Następnie przenosimy się w wysokie góry Sierra Nevada, które ze względu na rekordowy 2017 rok pod względem utrzymującego się śniegu, będzie nie lada wyzwaniem. Oregon jest mniej wymagający fizycznie.

Słynie jednak z ciągłego deszczu i zimnych dni. Waszyngton to kolejne górskie wyzwania na końcu szlaku, gdzie uciekamy przed nadciągającą kolejną zimą. To wszystko i jeszcze więcej oferuje nam Pacific Crest Trail.

Karolina Kwiecień

Następny artykuł Karoliny: https://wkreconywlas.pl/pacific-crest-trail-2017-cz-1/