ModaPorady

Dowiedz się, jak przycinać brodę i jak o nią dbać!

Dowiedz się, jak przycinać brodę i jak o nią dbać!

Męski zarost od jakiegoś czasu jest coraz bardziej popularny. Panowie decydują się nie tylko na zapuszczenie kilkudniowego zarostu, ale też prawdziwej brody, o różnej długości, co może prezentować się bardzo efektownie, na pewno też dodaje męskości i charakteru. Trzeba jednak pamiętać, że taki element wizerunku daje korzyści, czyli pozytywnie wpływa na wygląd, a nawet na percepcję człowieka, tylko jeśli prezentuje się odpowiednio. Co to oznacza? O brodę trzeba dbać!

Więcej wysiłku niż golenie

Panowie bardzo często, podejmując decyzję o zapuszczeniu zarostu, kierują się nie tylko modą i chęcią podkręcenia swojego wizerunku, ale też pragnieniem zapewnienia sobie wygody. Nie da się ukryć, że konieczność częstego, nawet codziennego, golenia twarzy jest uciążliwa, nie tylko ze względu na konieczny do tego czas, ale też podrażnienia skóry. Jeśli jednak ktoś myśli, że zapuszczenie zarostu rozwiąże takie problemy i będzie wiązało się z zyskaniem czasu wolnego, to niestety jest w błędzie. Tak naprawdę posiadanie zarostu wymaga jeszcze więcej pielęgnacji niż jego usuwanie, ponieważ nie można go zostawić samemu sobie. Wymagająca jest zwłaszcza dłuższa broda, w przypadku której kondycja włosków jest bardzo ważna. Rzadko wyglądają one świetnie bez żadnej ingerencji, wymagają nie tylko mycia i nawilżania, ale też dyscyplinowania. Oczywiście trzeba też wiedzieć, jak przycinać brodę, a najlepiej oddać to zadanie w ręce doświadczonego barbera, który nada jej pożądany kształt, a także użyje odpowiednich, ostrych nożyczek. Podcinanie brody przypadkowymi, znalezionymi w domu nożyczkami skutkuje zwykle połamaniem włosów i postrzępieniem ich końcówek, co wygląda fatalnie i źle wpływa na ich kondycję w dłuższej perspektywie.

Konieczne kosmetyki

Golący się mężczyzna potrzebuje pianki lub żelu do golenia i czegoś do nawilżania skóry po tym zabiegu. Nosząc efektowną brodę i chcąc chwalić się jej wyglądem oraz stanem, trzeba posiadać znacznie więcej produktów. Oczywiście nie brakuje mężczyzn, którzy myją brodę czystą wodą, ale na pewno będzie dobrze sięgnąć też po balsam o świeżym zapachu. Przydadzą się też kosmetyki do nawilżania, na przykład wonne olejki, jak i do dyscyplinowania, wygładzania i nabłyszczania włosków. Do takich celów służą woski, pomady i brylantyny. Warto poradzić się barbera, co wybrać i jak stosować poszczególne produkty, by broda była idealnie zadbana i faktycznie zdobiła, a nie odstraszała zmierzwionym włosem czy zaplątanymi w nią drobinkami kurzu. Trzeba też zadbać o skórę twarzy pod zarostem – skłonna do wysuszania, może swędzieć jeszcze mocniej niż po goleniu!

Udostępnij