LifestyleModa

Najlepsze sposoby pielęgnacji włosów kręconych

Najlepsze sposoby pielęgnacji włosów kręconych

Wiele kobiet zastanawia się, jak najlepiej pielęgnować kręcone włosy. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najlepszymi i najbardziej sprawdzonymi metodami.

Mycie włosów kręconych

Podczas pielęgnacji włosów kręconych bardzo duże znaczenie ma ich mycie, dlatego warto zadbać o to, aby było ono realizowane w prawidłowy sposób. Przede wszystkim do mycia kręconych włosów należy dobrać odpowiednie środki myjące. Warto zdecydować się na wybór produktów, które w swoim składzie będą miały ekstrakty roślinne oraz pozostałe substancje o delikatnym działaniu. Na pewno sprawdzą się one najlepiej.

Nawilżanie i odżywianie włosów kręconych

Kolejną istotną kwestią podczas pielęgnacji włosów kręconych jest ich odpowiednie nawilżenie, a także odżywienie, a więc należy na te kwestie zwrócić szczególną uwagę. Po każdym myciu kręconych włosów powinno się na nie nakładać nawilżającą odżywkę. Natomiast odżywiające maski warto stosować raz lub dwa razy w tygodniu, ponieważ wtedy efekty korzystania z nich będą najlepsze. Dzięki właściwemu nawilżeniu oraz odżywieniu włosów możliwe jest uzyskanie fantastycznego skrętu.

Olejowanie kręconych włosów

Pielęgnacja włosów kręconych obejmuje także ich olejowanie, dlatego warto w odpowiedni sposób zadbać o tą kwestię. Do olejowania włosów z powodzeniem można wykorzystywać dość zróżnicowane oleje. Wśród nich bardzo dużą popularnością cieszy się olej kokosowy, który jest chętnie wykorzystywany do natłuszczania włosów. Oprócz tego można skorzystać również z olejku jojoba, olejku z awokado, a także olejku ze słodkich migdałów. Na pewno sprawdzą się doskonale podczas pielęgnacji włosów kręconych.

Stylizacja włosów kręconych

Również podczas stylizacji włosów kręconych powinno się korzystać z odpowiednio dopasowanych kosmetyków. Przede wszystkim nie powinny one zawierać w swoim składzie alkoholu, a także zbyt dużej ilości silikonów, które w negatywny sposób mogą wpłynąć na strukturę włosów kręconych. Warto decydować się na wybór kosmetyków, które będą dedykowane włosom kręconym, ponieważ w tym przypadku ich działanie będzie najefektywniejsze.

Suszenie i czesanie włosów kręconych

Wśród najważniejszych aspektów związanych z włosami kręconymi można także wymienić ich właściwe suszenie oraz czesanie, które z całą pewnością ma bardzo duży wpływ na ich ogólną kondycję. Najlepiej unikać suszenia włosów suszarką. Jednak jeśli takie działanie jest konieczne to warto suszyć włosy chłodnym nawiewem oraz głową skierowaną do dołu. Takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w przypadku włosów kręconych.

Udostępnij