DietaZdrowie

Jak skutecznie pozbyć się rozstępów?

Jak skutecznie pozbyć się rozstępów?

Rozstępy na skórze stanowią dość duży problem estetyczny. Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się rozstępów w skuteczny sposób. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najlepszymi sposobami.

Laser

Wśród różnych sposobów usuwania rozstępów można wymienić przede wszystkim metodę z zastosowaniem lasera, która charakteryzuje się wyjątkowo wysokim poziomem efektywności w działaniu. W miejscu działania lasera komórki zaczynają się regenerować i dzięki temu możliwe jest efektywne zmniejszenie widoczności posiadanych rozstępów. Regeneracja komórek umożliwia powstanie nowych włókien kolagenowych w skórze.

Peeling chemiczny

Kolejną możliwością wyeliminowania takiego problemu estetycznego jak rozstępy bez wątpienia jest wykorzystanie peelingu chemicznego z użyciem kwasu glikolowego. Peeling w skuteczny sposób może zmniejszyć warstwę naskórka. Natomiast kwas glikolowy stosowany jest w celu zregenerowania skóry, a także pobudzenia jej do produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu możliwe będzie zmniejszenie widoczności posiadanych rozstępów. Jednak peeling chemiczny powinno się powstać kilkukrotnie w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów.

Mikrodermabrazja

Bardzo dobrym sposobem na pozbycie się rozstępów jest także przeprowadzenie takiego zabiegu jak mikrodermabrazja. Rozwiązanie jest szczególnie skuteczne, gdy rozstępy mają czerwony kolor. Wśród głównych zalet zabiegu mikrodermabrazji można przede wszystkim wymienić pobudzenie krążenia w skórze, a tak spowodowanie wzrostu produkcji kolagenu, a także elastyny w naskórku. Oprócz tego skóra po zabiegu jest bardziej zregenerowana, a także uelastyczniona, co stanowi jego dodatkową zaletę.

Mezoterapia

Kolejnym rodzajem zabiegu, który może okazać się pomocny w przypadku chęci zlikwidowania rozstępów, jest także mezoterapia. Mezoterapia może być przeprowadzona zarówno w formie igłowej, jak i bezigłowej. Oba rozwiązania charakteryzują się dość wysokim poziomem skuteczności, jednak różnią się pomiędzy sobą swoją specyfiką. Dzięki dostarczeniu do skóry pewnych substancji odżywczych możliwe jest pobudzenie produkcji kolagenu w skórze, co może mieć znaczący wpływ na zminimalizowanie widoczności rozstępów na skórze.

Domowe sposoby

Pozbywanie się rozstępów można również realizować z zastosowaniem domowych sposobów. Wśród domowych metod bardzo polecane są przede wszystkim peelingi gruboziarniste. Oprócz tego z powodzeniem można również stosować masaże z olejkami, a także wmasowywać w skórę kosmetyki specjalnego przeznaczenia, które będą minimalizowały widoczność rozstępów na skórze.

Udostępnij