ModaPorady

Jak skutecznie wyregulować brwi?

Jak skutecznie wyregulować brwi?

Wiele kobiet zastanawia się, jak wyregulować brwi, aby prezentowały się one efektownie. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najlepsze porady w tym zakresie.

Rozstaw brwi

Podczas regulowania brwi należy przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę na ich rozstaw. Twarz w zależności od rozstawu brwi może się różnie prezentować, dlatego odległość pomiędzy brwiami powinna być w odpowiedni sposób dopasowana do kształtu twarzy. Dzięki temu twarz będzie się korzystnie prezentować. Zbyt szeroka przerwa pomiędzy brwiami z całą pewnością może sprawić, że nos będzie wydawał się szerszy. Natomiast brwi osadzone względem siebie zbyt blisko mogą sprawiać wrażenie posępnej miny, co zdecydowanie nie jest pożądanym efektem. Odpowiednia regulacja brwi ma szczególne znaczenie w przypadku osób z szerokim nosem.

Punkt załamania

Kolejnym istotnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę podczas regulacji brwi, jest ich punkt załamania się. Punkt wzniesienia brwi, czyli ich najwyższy szczyt, powinien znajdować się na długości około dwóch trzecich brwi, jeśli patrzy się od wewnętrznego kącika oka. Wybór innego punktu załamania się brwi nie jest polecany, ponieważ zdecydowanie nie będzie się prezentował w sposób naturalny. Prawidłowy kształt brwi umożliwi osiągnięcie korzystnego wyrazu twarzy, na czym szczególnie zależy wszystkim paniom decydującym się na regulację brwi.

Grubość brwi

Wśród najważniejszych aspektów związanych w bezpośredni sposób z regulacją brwi można także wymienić ich grubość, dlatego warto ją w odpowiedni sposób dopasować do swojej twarzy. W obecnych czasach nie są popularne brwi w formie cienkich kresek. Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na nieco grubsze brwi, które prezentują się bardzo naturalnie. Na pewno w doskonały sposób będą się prezentować na twarzy brwi o średniej grubości, dlatego można na nie postawić. Jednak zbyt grube brwi również nie są polecane, ponieważ mogą sprawiać, że twarz będzie się prezentowała zbyt srogo.

Brwi a kształt twarzy

Podczas regulowania brwi szczególną uwagę powinno się zwrócić na kształt twarzy, ponieważ oba elementy powinny być względem siebie w odpowiedni sposób dopasowane. Brwi o łagodnych konturach najlepiej sprawdzą się w przypadku twarzy o ostrych rysach. Łagodne brwi doskonale dopasowują się do twarzy o owalnych kształtach. Natomiast brwi o ostrzejszym kształcie z powodzeniem można wybrać w przypadku posiadania okrągłej twarzy. Takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej, dlatego warto zadbać o odpowiednie dopasowanie kształtu brwi do swojej twarzy.

Udostępnij