Porady

Maseczka z sody oczyszczonej na twarz

Maseczka z sody oczyszczonej na twarz

Soda oczyszczona to bardzo polecany produkt w przypadku pielęgnacji twarzy. Warto poznać najlepsze przepisy na maseczki z zawartością tej substancji.

Zastosowanie sody oczyszczonej

Z całą pewnością można stwierdzić, że soda oczyszczona ma bardzo szerokie możliwości zastosowania. Z powodzeniem może być wykorzystywana jako jeden ze środków podczas sprzątania, jednak idealnie sprawdza się także w kosmetyce oraz pielęgnacji ciała. Soda oczyszczona to środek, który w skuteczny sposób łagodzi oparzenia skóry, a także inne podrażnienia. Może być także wykorzystywana jako jeden ze składników peelingów.

Soda oczyszczona na twarz

Soda oczyszczona na twarz sprawdza się doskonale w bardzo zróżnicowanych formach. Przede wszystkim może być ona z powodzeniem stosowana podczas oczyszczania skóry na twarzy z wszelkiego brudu oraz łoju, ale także pozostałości kosmetyków, które się na niej znajdują. Soda przeznaczone jest przede wszystkim do cery tłustej, ponieważ może wysuszać skórę. Nie powinny jej używać osoby, które zmagają się z nadmiernie suchą skórą na twarzy.

Maseczka z sody oczyszczonej

Podstawową maseczkę z sody dość łatwo jest przygotować, dlatego warto ją wykonywać, jeśli ma się taką potrzebę. W celu stworzenia maseczki z sody należy połączyć dwie łyżki sody oczyszczonej, a także jedną łyżkę ciepłej wody. Następnie należy wymieszać oba składniki do powstania białej pasty. Mieszankę powinno się nakładać na oczyszczoną skórę na twarzy z pominięciem obszarów oczów. Kolejnym krokiem jest zmycie mieszanki, co może nastąpić już po kilku minutach od jej nałożenia.

Maseczka z sody z olejem kokosowym

Kolejną fantastyczną maseczką na twarz jest mieszanina sody oczyszczonej wraz z olejem kokosowym. Olej kokosowy ma szereg zalet, wśród których można przede wszystkim wymienić możliwość właściwego nawilżenia skóry na twarzy. W połączeniu z sodą olej kokosowy umożliwia zarówno odpowiednie nawilżenie, jak i właściwe oczyszczenie. Oprócz tego maska z olejem kokosowym idealnie sprawdzi się w przypadku różnych typów cery. Do cery wrażliwej warto dodać więcej oleju kokosowego, a do skóry tłustej więcej sody oczyszczonej.

Maseczka z sody i cytryny

Kolejną możliwą do zastosowania maseczką na twarz jest wyrób z sodą oczyszczoną, a także cytryną. Cytryna w naturalny sposób dezynfekuje skórę, a także usuwa z niej nadmiar tłuszczu. Oprócz tego w doskonały sposób radzi sobie z wszelkiego rodzaju skórnymi przebarwieniami, a także plamkami na twarzy. W celu przygotowania maseczki należy połączyć ze sobą w odpowiednich proporcjach sodę oczyszczoną, sok z cytryny, a także brązowy cukier.

Udostępnij