PoradyZdrowie

Specyfika laserowego usuwania żylaków

Specyfika laserowego usuwania żylaków

Dzięki laserowemu usuwaniu żylaków możliwe jest skuteczne pozbycie się tego problemu zdrowotnego. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać z głównymi zaletami takich działań.

Jak wygląda laserowe usuwanie żylaków?

Laserowe usuwanie żylaków to jedna z metod leczenia tej przypadłości, która nie jest inwazyjna, jeśli porównuje się ją na przykład do zabiegów chirurgicznych. W tym przypadku wiązka lasera wprowadzana jest do żył, które są zmienione chorobowo. Dzięki temu następuje niszczenie ścian żył, a także ich zamykanie. Wyeliminowany zostaje odcinek żył, który jest zmieniony chorobowo, co sprawia, że zmniejszone zostają dolegliwości z powodu posiadania żylaków.

Zalety laserowego usuwania żylaków

Z całą pewnością można stwierdzić, że zabieg laserowego usuwania żylaków ma szereg korzystnych aspektów. Wśród nich można przede wszystkim wymienić brak hospitalizacji po zabiegu, a także dość szybki powrót do formy i brak rekonwalescencji. Zabieg jest bardzo skuteczny oraz w pełni bezpieczny dla pacjentów, którzy decydują się na jego wykonanie. Dzięki nim możliwe jest skuteczne wyeliminowanie zmienionych chorobowo odcinków żył.

Wskazania do zabiegu

Do zabiegu laserowego usuwania żylaków pacjent powinien być skierowany przez lekarza, który uważa takie działanie za celowe. Lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad na temat jego problemów zdrowotnych, a także odczuwanych objawów. Oprócz tego ustalany jest także indywidualny dla danego pacjenta sposób leczenia. Laserowe usuwanie żylaków sprawdza się doskonale między innymi wśród pacjentów, którzy zmagają się z takim schorzeniem jak niewydolność żylna.

Przeciwwskazania do zabiegu

W przypadku zabiegu laserowego usuwania żylaków istnieją również pewne przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę podczas planowania tego rodzaju działań. Przede wszystkim laserowego usuwania żylaków nie powinni realizować pacjenci, którzy zmagają się z problemami z krzepliwością krwi, zakrzepicą żył głębokich, a także zapaleniem żył powierzchniowych. Oprócz tego zabieg nie powinien być przeprowadzany u kobiet w ciąży oraz u osób, które zmagają się z chorobami nowotworowymi.

Przygotowanie do zabiegu

Do zabiegu laserowego usuwania żylaków pacjent powinien się w odpowiedni sposób przygotować. W tym celu warto wykonać stosowne badania krwi, a także badanie USG Doppler, dzięki któremu możliwe będzie dokonanie oceny stanu żył oraz tętnic kończyn dolnych. Przed zabiegiem należy być na czczo oraz spożywać stosunkowo spore ilości płynów.

Udostępnij