DietaZdrowie

Jakie wybrać kwasy omega 3?

Jakie wybrać kwasy omega 3?

Z całą pewnością można stwierdzić, że kwasy omega 3 są bardzo istotnym składnikiem diety każdego człowieka. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej oraz poznać informacje związane z wyborem poszczególnych produktów.

Rola kwasów omega 3

Kwasy omega 3 odgrywają bardzo istotną rolę podczas codziennego funkcjonowania człowieka, dlatego warto zadbać o ich regularne dostarczanie do organizmu. Mają bezpośredni wpływ na wiele układów w ciele człowieka. Wśród nich można wymienić zarówno układ nerwowy, jak i układ sercowo-naczyniowy. Dzięki regularnemu spożywaniu kwasów omega-3 możliwe jest także zahamowanie procesów starzenia.

Gdzie występują kwasy omega 3?

Kwasy omega 3 występują w dość zróżnicowanych produktach spożywczych. Jednak z całą pewnością można stwierdzić, że zazwyczaj w diecie występuje ich niedobór, a nie nadmiar. Wśród produktów, w których składzie można znaleźć największą ilość kwasów omega 3, można wymienić przede wszystkim ryby morskie, takie jak śledzie, makrele, sardele, a także łososie. Oprócz tego kwasy omega 3 można także znaleźć w olejach roślinnych oraz orzechach włoskich i innych niż ryby morskie owocach morza.

Zapotrzebowanie na kwasy omega 3

Kwasy omega 3 są niezbędne w diecie każdego człowieka. Jednak konkretne zapotrzebowanie zależne jest w dużej mierze od kwestii indywidualnych. Niektóre osoby potrzebują większych ilości kwasów omega 3 niż inne. Wśród nich można przede wszystkim wymienić kobiety w ciąży oraz matki karmiące, ale także niemowlęta oraz małe dzieci. O suplementację kwasów omega 3 powinny zadbać także wszystkie osoby, które są osłabione po infekcjach lub stosują rygorystyczne diety, ubogie w składniki odżywcze.

Jakie wybrać kwasy omega 3?

„Kwasy omega 3 jakie wybrać?” to kwestia, nad którą w szczególny sposób zastanawia się wiele osób. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane preparaty, które w swoim składzie zawierają korzystnie działające kwasy omega 3. Wśród nich można wymienić zarówno kapsułki i tabletki, jak i preparaty w formie płynnej, które najlepiej sprawdzą się w przypadku dzieci. Wybierając konkretny preparat należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ilość kwasów omega 3, a także konkretne źródło ich pochodzenia w produkcie.

Kwasy omega 6 i omega 9

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe to także kwasy omega 6 oraz omega 9. Jednak te kwasy można znaleźć w zdecydowanej większości produktów spożywczych, dlatego zazwyczaj nie cierpi się na ich niedobór. Bardzo istotną kwestią są odpowiednie proporcje spożywanych kwasów, dlatego warto na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru konkretnych preparatów.

Udostępnij