Dieta

Na czym polega laminowanie włosów?

Na czym polega laminowanie włosów?

Laminowanie włosów w obecnych czasach jest bardzo popularnym rodzajem zabiegu, który przeznaczony jest do suchych oraz zniszczonych pasm. Warto dowiedzieć się nieco więcej na jego temat.

Na czym polega laminowanie włosów?

Laminowanie włosów to zabieg, który polega na umieszczeniu na włosach specjalnej warstwy ochronnej w postaci cienkiej osłonki. W tym celu mogą być wykorzystywane bardzo zróżnicowane preparaty, co jest zależne także od miejsca wykonywania zabiegu. Inne środki będzie można wykorzystać w domu, a inne są stosowane przez wyspecjalizowanych fryzjerów. Zabieg laminowania ma szereg zalet, dlatego w obecnych czasach wiele osób się na niego decyduje.

Laminowanie włosów w domu

Zabieg laminowania włosów może być wykonany w domu z zastosowaniem odpowiednich środków. Jest to z całą pewnością tańsze rozwiązanie od wizyty u fryzjera, dlatego stanowi ciekawą alternatywę dla niektórych kobiet. Wśród substancji, które są najczęściej wykorzystywane podczas wykonywania zabiegów laminowania włosów w domu, można wymienić zarówno żelatynę, jak i siemię lniane. Poszczególne produkty należy doprowadzić do konsystencji żelu, a następnie w odpowiedni sposób umieścić na włosach.

Laminowanie włosów u fryzjera

Laminowanie włosów z powodzeniem może się odbyć również u fryzjera i będzie to bardzo korzystne rozwiązanie dla wielu osób. Fryzjerzy dysponują specjalnymi środkami pielęgnacyjnymi, które są przeznaczone do wykonywania tego rodzaju zabiegów. Standardowe laminowanie włosów w gabinecie fryzjerskim trwa około godziny. Jest to zabieg ze średniej półki cenowej, jednak warto się na niego zdecydować w przypadku problemów z włosami.

Wskazania

Istnieje szereg wskazań co do zabiegu laminowania włosów, dlatego warto się z nimi zapoznać przed planowanym działaniem. Przede wszystkim laminowanie włosów przeznaczone jest dla wszystkich osób po koloryzacjach, których włosy nie są już w tak dobrej kondycji, jak przed rozpoczęciem farbowania. Oprócz tego laminowanie polecane jest podczas częstego wykonywania różnych zabiegów fryzjerskich, takich jak na przykład kręcenie lub prostowanie włosów.

Kiedy wykonać laminowanie włosów?

Wiele osób zastanawia się, kiedy najlepiej wykonać laminowanie włosów. Laminowanie włosów doskonale sprawdzi się przede wszystkim w przypadku posiadania suchych lub zniszczonych włosów, ponieważ dzięki niemu możliwe będzie ich efektywne odżywienie. Natomiast nie warto wykonywać tego rodzaju zabiegu, jeśli ma się zdrowe włosy. Mogą się one stać bardziej łamliwe, ponieważ zwiększony zostanie w nich poziom wilgoci.

Udostępnij